Na LinkedIN na mě vyskočila zpráva, že už dva roky působím v Heurece. To je zatím asi nejdéle, co jsem kde vydržel a to stojí za krátké ohlédnutí.

I když mám i horší dny, dá se říct, že je to práce snů. Naprostá svoboda, priority založené na číslech a zpětné vazbě, dává mi to smysl.

Před dvěma lety jsem začínal jako grafik. I když jsem věděl, že grafik nebudu (jsem UXák). Po tom, co jsme se dostali k uživatelskému testování, A/B testování, různým anketkám na sbírání feedbacku a postupnému zlepšování, tak i můj šéf viděl, že je to horda práce a radši řekl, že najdeme grafika pod záminkou, že kreslit stejně neumím 😀 To už jsme nějakou dobu jakoby natajňáka spolupracovali s kolegou grafikem z marketingu, který je dneska naším hlavním grafikem.

Na čem dlouhodobě pracuju je defacto redesign Heureky. Nejen z pohledu ksichtu, ale i technologií, uživatelského flow a všeho okolo. Jednou, pět minut před poradou produktu, za mnou přišel šéf (bububu Slavíku), že to jde nějak pomalu, ale že má na to tým, ale nemá produkťáka. No a když to kreslím, že bych jim to mohl i zadávat.

No moc jsem o pozici produkťáka nevěděl, tým jsem nikdy nevedl, měl jsem se za sólistu, ale na základě důkladného minutového rozmyslu jsem na to kývnul. Některý věci asi musíš cejtit, nebo spíš většinu. Slavík měl vždycky dobrý nápady (za tohle by mi určitě zvýšil plat).

No a tak se 4 klukama pražskýma a scrum masterkou od té doby pečeme novou Heureku. Někdy je to oser, někdy mě to baví, někdy je to stereotypní dřina, někdy je to jízda. Je super vidět, že děláme na nečem, co usnadňuje život mnoha lidem, že si sami můžeme vybrat co budeme dělat, že každých 14 dní můžeme dát ven nějaký kousek naší práce. I pro mě je to poučný, že je potřeba dělat kompromisy, ale zároveň držet směr a někdy si stát za svým, že když vymyslim kravinu, tak mi to někdo ihned řekne, že nejde o to vyhrát jednu bitvičku, ale vybojovat celou válku. Myslel jsem, že tohle nikdy nedokážu, mýlil jsem se, naštěstí.

Vytvořili jsme nový uživatelský účet, jsme před releasem detailu obchodu a čeká nás v dohledné době nové vyhledávání, kategorie a po stránce návrhu s ostatními týmy i zbytek Heureky.

Těším se na to a kdybyste mi náhodou chtěli dělat šéfa, tak hledáme produktového ředitele a samozřejmě i vývojáře, kteří nám pomohou všechno tohle oživovat rychleji. Ale kvůli HR okénku jsem to nepsal, nebojte 🙂